Skip to content

Interneto svetainės kūrimo procesas

Adface 1

Susipažinkite su svarbiausiais jo etapais. Interneto svetainės kūrimas yra sudėtingas procesas, reikalaujantis daug žinių ir įgūdžių. Profesionalus šio proceso suvaldymas užtikrina, kad svetainė bus kokybiška ir patikima. Jeigu šio darbo imsitės patys ar patikėsite mėgėjams – rizikuojate, kad interneto svetainė bus sukurta netinkamai, turės įvairių defektų, neigiamai paveiks vartotojo patirtį ar įmonės reputaciją.

Svarbu suprasti interneto svetainės kūrimo proceso sudedamąsias dalis ir keliamus reikalavimus. Todėl patikėjus interneto svetainę ekspertams, būsite tikri dėl žiniatinklio funkcionalumo ir vartotojų patogumo. Profesionaliai sukurta interneto svetainės struktūra padidins pardavimus – sulauksite daugiau užklausų ir taip sumažinsite reklamos kaštus.

Tad norime supažindinti Jus su pagrindiniais interneto svetainės kūrimo proceso etapais.

1.

Verslo poreikio išgryninimas

Tai pirmasis ir pats svarbiausias etapas – nuo jo priklausys tolimesni svetainės kūrimo žingsniai.

Labai svarbu išsikelti konkretų tikslą ir jį supančius nežinomuosius – kodėl ši svetainė Jums reikalinga, kas yra Jūsų tikslinė auditorija, ką norėsite jai perteikti ir, kokius uždavinius spręsti. Gal tai bus Jūsų įmonės reprezentacinė svetainė, pardavimus skatinanti interneto parduotuvė, o gal naujienų portalas. Taip, remiantis specialistų pagalba, išgryninamas poreikis ir strategiškai padedami interneto svetainės kūrimo darbai.

2.

Konkurentų analizė

Prieš pradedant techninius interneto svetainės kūrimo etapus, susipažįstama su kitų, Jūsų srities atstovų interneto svetainėmis.

Įkvėpimo pasisemiama atradus patinkančius ar aktualius momentus, taip pat, kai yra išskiriami funkcionalumai, kurie parodo ar jie patogūs ir reikšmingi. Atlikta konkurentų analizė padės išvengti nereikalingų klaidų ir paruošti Jūsų svetainę būti žingsniu priekyje.

3.

Svetainės struktūros ir architektūros kūrimas

Kai informacija jau išgryninta ir paruošta, tuomet kuriamas svetainės struktūros vizualas, t. y. kaip ir kur bus pateikti Jūsų pageidaujami duomenys, kokie puslapiai bus svetainėje. Taip parengiamas svetainės medis, kuris padeda nepasimesti ir struktūrizuotai sudėlioti informaciją. Šiame etape numatomas ir galimas vartotojo kelias, nuo apsilankymo svetainėje iki konkrečios užduoties įvykdymo, parenkant greičiausius ir patogiausius funkcionalumus.

4.

Dizaino parinkimo etapas

Vizuali svetainės išvaizda gali būti vienas kertinių momentų išskiriančių Jūsų virtualius namus nuo Jūsų konkurentų. Tai reprezentacinis Jūsų įmonės, teikiamų paslaugų ar parduodamų prekių „aspektas“.

Šiame etape sukuriamas vaizdinis turinys – nuo spalvinės gamos ir šriftų pasirinkimo, iki logotipų ir nuotraukų pateikimo. Dizaino kūrimo procesas, atliekamas patyrusio specialisto, vyks sklandžiai ir bus išvengta tokių nesusipratimų, kaip: nesuderinti atspalviai, netinkamo dydžio tekstai ar pertekliniai ir netinkamai naudojami vizualai. Taip bus išsaugomas vartotojo dėmesys ir koncentracija.

5.

Turinio paruošimas ir įkėlimas

Pagrindinis interneto svetainės tikslas – informuoti, reklamuoti ar reprezentuoti, todėl ji privalo būti užpildyta kokybišku, įvairaus pobūdžio turiniu. Esmę nusakantys, įtraukiantys tekstai, vaizdinė medžiaga – nuotraukos, lentelės, animacijos, vaizdo įrašai – turi sudominti vartotoją ir paskatinti jį tapti Jūsų nuolatiniu lankytoju ir klientu.

6.

Programavimo ir testavimo darbai

Programavimo darbus atliekančio specialisto profesionalumas lemia svetainėje įdegtų funkcijų kokybę, jos ilgaamžiškumą ir apsaugą nuo kenkėjiškų programų. Todėl labai svarbu gerai suprasti interneto svetainių kūrimui skirtas technologijas ir naudoti efektyvias priemones.

Norint įsitikinti, kad nėra neveikiančių ar stringančių funkcijų, testavimo metu atliekami visos svetainėsbandymo darbai.Patikrinami įvairūs vartotojo kelio scenarijai–peržiūrimos visos nuorodos, tekstai, kontaktinė informacija, svetainėje pateikiamos formos ir t. t. Taip užtikrinamas sklandus interneto svetainės veikimas.

7.

Paleidimas ir priežiūra

Atlikus visus šiuos kūrimo etapus, lieka įkelti profesionaliai paruoštą Jūsų įmonės interneto svetainę į serverį ir ją aktyvuoti. Svarbu nepamiršti, kad žiniatinkliui reikalinga nuolatinė priežiūra ir atnaujinimai, atsižvelgiant į vartotojų patirtis, kintančius poreikius ir esamas aktualijas.

Interneto svetainės kūrimas – daugiasluoksnis, sudėtingas procesas, kurį būtina tinkamai išmanyti arba būti pasiruošusiam skirti efektyvius materialinius išteklius kokybiškam darbui atlikti.  

Labai svarbu suprasti, kad svetainė yra įmonės virtualūs namai, tarnaujantys ne vienerius metus ir tiesiogiai reprezentuojantys Jūsų organizaciją būtent virtualiame pasaulyje.


Mes galime jums padėti

Susisiekite ir mes suteiksime Jums nemokamą konsultaciją +370 647 46 864

Leave this field blank