Pereiti prie turinio

Dirbtinis intelektas: Kas tai?

Adface 1 di tarp galimybiu ir issukiu 1

Dirbtinis intelektas – dešinioji dizainerių ranka ar grėsmė?

Dirbtinis intelektas (DI) (Articifial Intelligence (AI)) yra viena sparčiausiai augančių technologijų. Vieniems ji kelia susižavėjimą ir daug vilčių, kitiems – dar daugiau klausimų ir nerimo.

1.

Kodėl DI kelia tiek šurmulio rinkoje?

Vieni žmonės jį vertina kaip didžiulę pažangos galimybę – kaip naudingą įrankį, galintį tapti dešiniąja žmonijos ranka daugybėje veiklų. Kiti baiminasi, kad ateityje ištobulėjęs DI gali tapti nevaldomas, sunkiai kontroliuojamas ir kelti žmonijai daugiau grėsmių nei naudos.

Grafikos dizaineriai – vieni tų, kuriems net ir esamų pajėgumų DI egzistavimas kelia nemažai klausimų ir diskusijų. Akivaizdu: tokie DI grįsti įrankiai kaip „Midjourney“, „Microsoft Designer“, „Runway“ ar DALL-E, galintys generuoti neįtikėtinos kokybės dizainus, kelia pagrįstų abejonių, kiek ateityje bus reikalingi tam tikri dizainerių įgūdžiai ir gebėjimai. Gal iš tiesų DI stipriai pakoreguos dizainerių profesiją ir net gerokai sumažins šios srities specialistų poreikį?

Vis dėlto į karštakošiškas išvadas puolančius panikuotojus tenka nuraminti: bent kol kas kūrybiškumas ir dizaino supratimas yra sritis, kurioje žmonės išlieka nepakeičiami. Talentingi, patyrę ir savo amatą puikiai išmanantys dizaineriai, pasinaudodami DI, gali sutelkti pastangas į aukštos kokybės, unikalius ir įkvepiančius dizainus, kurie visada pritrauks daugiau dėmesio nei standartizuotas automatinis dizainas.

2.

Kas tai yra dirbtinis intelektas – DI (Artificial Intelligence – AI)?

Dirbtinis intelektas – tai technologijos, gebančios simuliuoti ir atlikti užduotis, kurias paprastai atliktų žmogus: pavyzdžiui, argumentuoti, mokytis, planuoti ir net kurti. DI sistemos gali analizuoti didelį kiekį duomenų, išgryninti svarbius modelius ir priimti sprendimus. Be to, tokios sistemos suvokia savo aplinką, susitvarko su tuo, ką suvokia, ir išsprendžia problemas, kylančias siekiant konkretaus tikslo.

3.

DI nauda: pavyzdžiai kiekvieno iš mūsų gyvenime

Iš tiesų dirbtinis intelektas yra kur kas arčiau mūsų, nei įsivaizduojame – o jo privalumais dauguma naudojamės kasdien, galbūt patys to nejausdami. Štai bent keletas sričių, kuriose jūs jau susiduriate su DI:

  • pirkdami internetu ir matydami reklamas;
  • internetinėje paieškoje: nes pateikdamos pritaikytus rezultatus, paieškos sistemos mokosi iš daugybės naudotojų duomenų;
  • išmaniuosiuose telefonuose esančiuose įvairiuose virtualiuose asistentuose ir programėlėse;
  • automatiniuose vertimuose;
  • automobiliuose – juose naudojamos DI grįstos saugos funkcijos, pavyzdžiui, aptinkančios galimas pavojingas situacijas, avarijas;
  • daugumoje navigacijos sistemų;
  • kibernetinio saugumo sistemose ir t. t.
4.

Grafinis dizainas vs. dirbtinis intelektas: priešai ar partneriai?

Tad kai jau išsiaiškinome, kad DI supa mus kiekvieną dieną ir gerokai palengvina gyvenimą, galbūt metas pripažinti, kad jo panaudojimas dizaine taip pat gali atnešti daug naudos tiek klientams, tiek patiems dizaineriams. Štai bent keli būdai, kaip DI gali padėti dizainerio darbe:

  • Automatizuoti generuojamą turinį: nustačius tam tikras užduotis ir parametrus bei pateikus tam tikrus duomenis, DI gali automatiškai kurti turinį, individualiai išbaigti dizainerio užduotus dizaino elementus.
  • Analizuoti duomenis ir pateikti įžvalgas: DI gali analizuoti didelį kiekį duomenų ir aptikti įžvalgas apie vartotojų elgesį bei poreikius. Tokios įžvalgos gali būti ypač vertingos ir padėti dizaineriams geriau suprasti, kaip optimizuoti dizainą, kad jis atitiktų vartotojų lūkesčius.
  • Optimizuoti dizainą: DI gali būti naudojamas dizaino optimizavimui ir konkrečiam pritaikymui, analizuojant ir palyginant skirtingus dizaino elementus, spalvas, šriftus ar maketus. Tai padeda greičiau ir efektyviau rasti geriausią dizaino sprendimą.
  • Kaip kūrybinis įkvėpimas: DI gali generuoti kūrybinius įkvėpimo šaltinius, pavyzdžiui, pagal duomenų analizę arba atsižvelgdamas į dizaino tendencijas. Tai gali būti naudinga dizaineriams, norintiems gauti naujų idėjų ar perspektyvų.

Svarbu suprasti, kad DI neturi pakeisti dizainerių kūrybingumo ir intuicijos. Tai yra tik įrankis, kuris gali padėti dizaineriams greičiau ir inovatyviau atlikti savo darbą, efektyviau analizuoti duomenis, kurti suasmenintą patirtį, optimizuoti dizainą ir suteikti kūrybinio įkvėpimo.

5.

Dizainerių pagalbininkas, keičiantis žaidimo taisykles

Per pastaruosius metus DI ypač patobulėjo – iš technologijos, kuri tik analizavo tai, kas jau yra, tapusi technologija, kuri geba kurti tai, ko dar nebuvo.

Taip, DI iš tiesų keičia dizaino kasdienybę ir koreguoja sėkmingam dizainerio darbui reikiamus įgūdžius. Ir tą daro jau dabar: kaip nurodo „Morning Consult“ apklausa, daugiau kaip trečdalis verslų JAV, Europoje ir Kinijoje jau naudojasi DI savo veikloje. O tokios organizacijos kaip Pasaulio ekonomikos forumas ar IBM įvardija DI kaip tą technologiją, kuri sukurs ketvirtąją pramoninę revoliuciją ir iš pagrindų pakeis būdus, kaip mes gyvename, dirbame ir bendraujame vieni su kitais. Ir jei šiandien DI gali padėti dizaineriui atlikti juodą pikselių stumdymo darbą, neabejotinai rytojus su DI bus gerokai įdomesni ir dizaineriams – kaip ir daugelio kitų sričių specialistams – tek prisitaikyti bei išmokti dirbti ne VIETOJ dirbtinio intelekto, bet SU juo.


Mes galime jums padėti

Susisiekite ir mes suteiksime Jums nemokamą konsultaciją +370 607 81 646

Palikite šį lauką tuščią